

簡要描述:上海八寶茶包裝(zhuāng)機 振動盤加電子秤(chèng)計量茶葉包裝機本機適用於食品工業等行業中較(jiào)大包且不規則物料的包裝,例如螺絲,五金用品,玩具、海蜇皮、螺絲、餅幹(gàn)、香皂,茶葉等物料。
產(chǎn)品分類
Product Category詳細介紹(shào)
| 品牌 | 丝瓜视频官网/qindian |
|---|
上海八寶(bǎo)茶包裝機主(zhǔ)要特點:
本機可自動完成製袋、計量、充填、封合、商標定位、切(qiē)斷、計數、無級調速等功(gōng)能。可以(yǐ)根據物料的(de)所需,增加注水等輔助功能。上海八寶茶包裝機 振動盤加電子秤計量茶葉包裝機
上海八寶茶包裝機適用範圍:
本機適用於食品工業等行業中較大包且不規則物料的包裝,例如螺絲,五金用品,玩具、海(hǎi)蜇皮、螺絲、餅幹、香皂等物料。
上海八寶茶包裝機 振動盤加電子秤計(jì)量茶葉包裝機
性能參數:
| 機型 | CH-230(帶輸送(sòng)鏈鬥) |
| 製袋容(róng)積 | 20~200ml |
| 製袋長(zhǎng)度 | 長:40~250mm 寬: 80~280mm |
| 包裝速度 | 20~50袋/分鍾(zhōng) |
| 整(zhěng)機重量 | 350kg |
| 外形尺寸 | 80×64×1600mm(不含輸送(sòng)帶長) |
| 輸入電源 | 220V |
| 總功(gōng)率 | 1.6KW |
Main performance and structure features:
This machine can automatically complete the processes of bag-making measuring, filling, sealing, trademark locations, cutting, counting and stepless adjusting speed. It has the accessory function that it can increase the water according to the requirement of materials.
Application area:
This machine is suitable for packing big bag and irregular foods and industry, such as jellyfish skin, snails, biscuits, soap and so on.
Specification:
| Model | CH-230(with transporting chain) |
| Bag’s capacity | 20-200(ml) |
| Bag’s length | L:40-250mm W:80-280mm |
| Packing speed | 20-50bags/min |
| Machine weight | 350kg |
| Outline dimesion | 800*640*1600mm(without length of transporting chain) |
| Power supply | 220v |
| Total power | 1.6kw |
產品谘(zī)詢
電話
微信掃一掃(sǎo)